<< powrót na stronę główną dziś jest: 21.04.2014 r.  
 


18.11.2009 - Dębica sportem stoi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Urząd Miejski


Wielki Mecz także w Dębicy ! 8 czerwca II Dniem Przyjaciół Piłki Nożnej połączony z akcją „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”
18-04-2014

8 czerwca w Dębicy zostaną rozegrane mecze z okazji II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej połączone z akcją społeczną Federacji Stowarzyszeń Amazonki „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi” ” promującej wczesne wykrywanie raka piersi. W akcję aktywnie włączyły się Dębickie Amazonki. Jedną z trzech koordynatorek tej ogólnopolskiej akcji na Województwo Podkarpackie jest Marzena Mordarska – Czuchra – amazonka i rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy. Inicjatywę organizacji w Dębicy Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej jako pierwszy w powiecie dębickim poparł burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


Przetarg na remont DK Mors unieważniony
18-04-2014

Burmistrz Paweł Wolicki unieważnił przetarg na remont Domu Kultury MORS. Najniższa zaoferowana w przetargu kwota o blisko 3 miliony przekraczała kwotę zapisaną w budżecie miasta na realizację tego przedsięwzięcia. W budżecie zabezpieczono na tę inwestycję 9,2 mln.zł. Najniższa oferta przetargowa wyniosła 12,3 mln.zł., najwyższa przekroczyła 17,5 miliona zł.

więcej...


"Puchar Krakowa" oraz "Walley Cup Kraków" z udziałem UKS MORS Dębica
17-04-2014

Sezon startowy 2013/14 zawodnicy UKS MORS Dębica zakończyli udanymi występami w trakcie zawodów w Krakowie. W stolicy małopolski w kwietniowy weekend odbył się "Puchar Krakowa" (12.04) oraz "Walley Cup Kraków" (13.04). W obu tych imprezach zaprezentowali się dębiccy zawodnicy.

więcej...


Już wkrótce na dębickim Rynku Jarmark Nasion Drzew i Krzewów Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej
17-04-2014

Jeszcze nie ucichł gwar towarzyszący Jarmarkowi Wielkanocnemu a już dziś Jerzy Gągała zastępca burmistrza zaprasza na wyjątkowe wydanie dębickich jarmarków tj. Jarmark Nasion Drzew i Krzewów Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej. Jarmark odbędzie się 25 -26 kwietnia 2014r. na dębickim Rynku od wczesnych godzin porannych.

więcej...


Dofinansowanie dla dębickiego żłobka w ramach programu "Maluch"
16-04-2014

Prawie 3,5 mln zł otrzymają podkarpackie gminy na realizację drugiego modułu programu „Maluch”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało dotacje na utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W gronie zakwalifikowanych do otrzymania dotacji znalazła się Dębica, która na to zadanie otrzyma dotację w kwocie blisko 300 tysięcy złotych.

więcej...


Świąteczna wizyta przedszkolaków
16-04-2014

Świąteczny stroik oraz piękne baranki z masy solnej wręczyły burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i świetlicy "promyki Nadziei" w Dębicy, które dzisiaj z życzeniami świątecznymi zawitały do Urzędu Miejskiego.

więcej...


X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu
16-04-2014

W dniach 10-12 kwietnia na dębickim 50-metrowym basenie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy medycyny sportowej”. Uczestniczyło w nich 85 lekarzy z 19 Okręgowych Izb Lekarskich z całej Polski.

więcej...


Otwarcie nowych wystaw w Galerii MOK
15-04-2014

Galeria Sztuki MOK wraz z autorami zaprasza na otwarcie dwóch wystaw. W sali głównej będzie można zobaczyć malarską ekspozycję Niny Rostkowskiej pt. „Posłaniec z listem”, w sali debiutów zaprezentuje swoje fotografie Marcin Strzyż. Wernisaż odbędzie się 25 kwietnia o godz.19.00.

więcej...


Utwardzą drogi dojazdowe
15-04-2014

Już na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace zmierzające do utwardzenia głównych dróg dojazdowych do działek budowlanych na terenie dawnego poligonu w Straszęcinie, gdzie powstaje osiedle mieszkaniowe. Planowane prace mają na celu wprowadzenie udogodnień dla osób, które nabyły na tym terenie działki i rozpoczynają budowę swoich domów. Przewidywany koszt inwestycji którą realizują władze miejskie Dębicy to ok. 300 tys. zł.

więcej...


Hokeiści z podziękowaniami u burmistrza
14-04-2014

Blisko 30 osobowa reprezentacja dębickich hokeistów w związku z zakończeniem sezonu hokejwego w piątek 11 kwietnia złożyła wizytę w Urzędzie Miejskim w Dębicy. Podczas spotkania z burmistrzem Dębicy Pawłem Wolickim prezes klubu Stanisław Piskor w imieniu całej drużyny wręczył gospodarzowi miasta specjalne podziękowania za wspieranie ich działalności sportowej. Podziękowania trafiły także na ręce dyrektora MOSiR- u Roberta Mazura i wszystkich pracowników tej placówki, którzy jak podkreślił Marcin Hadowski, skarbnik UKH przyczynili się do rozwoju klubu hokejowego.

więcej...Archiwum: Urząd Miejski

2006: ListopadGrudzień2007: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2008: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2009: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2010: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2011: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2012: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2013: StyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopadGrudzień2014: StyczeńLutyMarzecKwiecień 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej