<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.04.2014 r.  
 


23.06.2007 - Cyklomaniacy przejechali przez Dębicę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wielki Mecz także w Dębicy ! 8 czerwca II Dniem Przyjaciół Piłki Nożnej połączony z akcją „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”
Kategoria: Urząd Miejski
18-04-2014

8 czerwca w Dębicy zostaną rozegrane mecze z okazji II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej połączone z akcją społeczną Federacji Stowarzyszeń Amazonki „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi” ” promującej wczesne wykrywanie raka piersi. W akcję aktywnie włączyły się Dębickie Amazonki. Jedną z trzech koordynatorek tej ogólnopolskiej akcji na Województwo Podkarpackie jest Marzena Mordarska – Czuchra – amazonka i rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy. Inicjatywę organizacji w Dębicy Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej jako pierwszy w powiecie dębickim poparł burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


Przetarg na remont DK Mors unieważniony
Kategoria: Urząd Miejski
18-04-2014

Burmistrz Paweł Wolicki unieważnił przetarg na remont Domu Kultury MORS. Najniższa zaoferowana w przetargu kwota o blisko 3 miliony przekraczała kwotę zapisaną w budżecie miasta na realizację tego przedsięwzięcia. W budżecie zabezpieczono na tę inwestycję 9,2 mln.zł. Najniższa oferta przetargowa wyniosła 12,3 mln.zł., najwyższa przekroczyła 17,5 miliona zł.

więcej...


"Puchar Krakowa" oraz "Walley Cup Kraków" z udziałem UKS MORS Dębica
Kategoria: Urząd Miejski
17-04-2014

Sezon startowy 2013/14 zawodnicy UKS MORS Dębica zakończyli udanymi występami w trakcie zawodów w Krakowie. W stolicy małopolski w kwietniowy weekend odbył się "Puchar Krakowa" (12.04) oraz "Walley Cup Kraków" (13.04). W obu tych imprezach zaprezentowali się dębiccy zawodnicy.

więcej...


Już wkrótce na dębickim Rynku Jarmark Nasion Drzew i Krzewów Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej
Kategoria: Urząd Miejski
17-04-2014

Jeszcze nie ucichł gwar towarzyszący Jarmarkowi Wielkanocnemu a już dziś Jerzy Gągała zastępca burmistrza zaprasza na wyjątkowe wydanie dębickich jarmarków tj. Jarmark Nasion Drzew i Krzewów Zieleni Ozdobnej i Ogrodowej. Jarmark odbędzie się 25 -26 kwietnia 2014r. na dębickim Rynku od wczesnych godzin porannych.

więcej...


Dofinansowanie dla dębickiego żłobka w ramach programu "Maluch"
Kategoria: Urząd Miejski
16-04-2014

Prawie 3,5 mln zł otrzymają podkarpackie gminy na realizację drugiego modułu programu „Maluch”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało dotacje na utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W gronie zakwalifikowanych do otrzymania dotacji znalazła się Dębica, która na to zadanie otrzyma dotację w kwocie blisko 300 tysięcy złotych.

więcej...


Świąteczna wizyta przedszkolaków
Kategoria: Urząd Miejski
16-04-2014

Świąteczny stroik oraz piękne baranki z masy solnej wręczyły burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i świetlicy "promyki Nadziei" w Dębicy, które dzisiaj z życzeniami świątecznymi zawitały do Urzędu Miejskiego.

więcej...


X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu
Kategoria: Urząd Miejski
16-04-2014

W dniach 10-12 kwietnia na dębickim 50-metrowym basenie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy medycyny sportowej”. Uczestniczyło w nich 85 lekarzy z 19 Okręgowych Izb Lekarskich z całej Polski.

więcej...


Otwarcie nowych wystaw w Galerii MOK
Kategoria: Urząd Miejski
15-04-2014

Galeria Sztuki MOK wraz z autorami zaprasza na otwarcie dwóch wystaw. W sali głównej będzie można zobaczyć malarską ekspozycję Niny Rostkowskiej pt. „Posłaniec z listem”, w sali debiutów zaprezentuje swoje fotografie Marcin Strzyż. Wernisaż odbędzie się 25 kwietnia o godz.19.00.

więcej...


Utwardzą drogi dojazdowe
Kategoria: Urząd Miejski
15-04-2014

Już na przełomie maja i czerwca rozpoczną się prace zmierzające do utwardzenia głównych dróg dojazdowych do działek budowlanych na terenie dawnego poligonu w Straszęcinie, gdzie powstaje osiedle mieszkaniowe. Planowane prace mają na celu wprowadzenie udogodnień dla osób, które nabyły na tym terenie działki i rozpoczynają budowę swoich domów. Przewidywany koszt inwestycji którą realizują władze miejskie Dębicy to ok. 300 tys. zł.

więcej...


Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty
Kategoria: Jarmark Wielkanocny w Dębicy
15-04-2014

12 kwietnia br. podczas Jarmarku Wielkanocnego na dębickim Rynku został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą pisankę Dębicy – Wielkanoc 2014”. W konkursie złożono ponad 200 pisanek, ilość złożonych prac przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

więcej...


Hokeiści z podziękowaniami u burmistrza
Kategoria: Urząd Miejski
14-04-2014

Blisko 30 osobowa reprezentacja dębickich hokeistów w związku z zakończeniem sezonu hokejwego w piątek 11 kwietnia złożyła wizytę w Urzędzie Miejskim w Dębicy. Podczas spotkania z burmistrzem Dębicy Pawłem Wolickim prezes klubu Stanisław Piskor w imieniu całej drużyny wręczył gospodarzowi miasta specjalne podziękowania za wspieranie ich działalności sportowej. Podziękowania trafiły także na ręce dyrektora MOSiR- u Roberta Mazura i wszystkich pracowników tej placówki, którzy jak podkreślił Marcin Hadowski, skarbnik UKH przyczynili się do rozwoju klubu hokejowego.

więcej...


W Dębicy upamiętniono ofiary Katastrofy Smoleńskiej
Kategoria: Urząd Miejski
14-04-2014

12 kwietnia na Placu Mikołajkowów został odsłonięty Memoriał Smoleński. Pomnik ten upamiętnia 96 osób, które zginęły w katastrofie Smoleńskiej w 2010 roku. W uroczytościach wziął udział burmistrz Dębicy Paweł Wolicki oraz jego zastępcy Mariusz Trojan i Jerzy Gągała oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski.

więcej...


Stypendia specjalne Burmistrza Miasta Dębicy – można składać już wnioski
Kategoria: Urząd Miejski
14-04-2014

Młodzież wybitnie uzdolniona sportowo i artystycznie może ubiegać się już o stypendia specjalne Burmistrza Miasta Dębicy. Stypendium może być przyznane tej samej osobie nie częściej niż raz na dwa lata.

więcej...


Uroczystości „Katyń... ocalić od zapomnienia” 12 kwietnia 2014
Kategoria: Urząd Miejski
10-04-2014

Od 2009 roku miasto Dębica i społeczność szkół I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza są organizatorami uroczystości upamiętniających oficerów zamordowanych przez Sowietów.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
10-04-2014

więcej...


11-12 kwietnia 2014r. Konkurs Wielkanocny - zapraszamy do udziału
Kategoria: Konkurs Wielkanocny
10-04-2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Najpiękniejsza pisanka Dębicy – Wielkanoc 2014” ogłoszonym przez Jerzego Gągałę zastępcę burmistrza miasta Dębicy. Konkursu realizowanego w ramach Jarmarku Wielkanocnego, organizowanego 11-12 kwietnia br. na Rynku naszego miasta.

więcej...


Wielkanocne ozdoby w Urzędzie Miejskim
Kategoria: Urząd Miejski
09-04-2014

Prace podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Ojca Pio w Dębicy można było obejrzeć i nabyć 9 kwietnia w hallu Urzędu Miejskiego w Dębicy. Oryginalne drewniane rzeźby, ceramiczne dzwonki, stroiki, ikony, świąteczne kartki to tylko niewielka część tego co w środę było dostępne dla miłośników rękodzieła. Prezenty świąteczne dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół nabywali pracownicy urzędu, osoby odwiedzające urząd oraz burmistrz Paweł Wolicki, który już po raz drugi zaprosił placówkę do zaprezentowania i sprzedaży swoich wyrobów w dębickim magistracie.

więcej...


Wizyta u burmistrza przedszkolaków z Weldon Kids
Kategoria: Urząd Miejski
09-04-2014

Blisko 50 osobowa grupa dzieci z przedszkola Weldon Kids złożyła dzisiaj wizytę burmistrzowi Dębicy Pawłowi Wolickiemu.

więcej...


Wizyta przedstawicieli władz Miasta Dębica i Gminy Dębica w Chinach
Kategoria: Urząd Miejski
07-04-2014

Od 23 do 29 kwietnia planowana jest wizyta władz Miasta Dębicy oraz Gminy Dębica w chińskim mieście Nanhai. W wyjeździe ze strony miasta wezmą udział burmistrz Paweł Wolicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski. Gminę Dębica reprezentować będą wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz dwóch jej pracowników. Celem wizyty jest zainicjowanie współpracy gospodarczej między Nanhai a Dębicą i regionem dębickim.

więcej...


Koncert Jana Pietrzaka w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
07-04-2014

Klub Gazety Polskiej w Dębicy zaprasza na koncert Jana Pietrzaka, satyryka, aktora, monologisty, autora i wykonawcy znanych szlagierów, twórcy „Kabaretu Hybrydy” oraz „Kabaretu Pod Egidą”. Koncert odbędzie się 11 kwietnia o godz.18.00 na scenie Domu Kultury „Mors”, wstęp wolny.
Archiwum:

2014: KwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej